Przejdź do treści

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 31 III 2024

  1. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Jutro Drugi Dzień Świąt – naszymi ofiarami możemy wesprzeć uczelnie katolickie w Polsce. Jutro Msze św. jak w każdą niedzielę.
  2. Najbliższy tydzień to Oktawa Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, w związku z powyższym nie obowiązuje post w najbliższy piątek.
  3. Za tydzień będziemy świętować Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. można złożyć ofiarę na rzecz Caritas. O 15.00 odprawimy Godzinę Miłosierdzia wobec Najświętszego Sakramentu.
  4. Serdecznie dziękuję wszystkim za udział w Triduum Paschalnym

– Siostrze Adalbercie za przygotowanie Grobu Pańskiego

– Pani Wiesławie i Janinie za trud włożony w przygotowanie naszej świątyni

– rodzinie P. Będkowskich i wszystkim ofiarodawcom za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego, oraz ofiarowane kwiaty Sławomirze Słowińskiej.

– dziękuję niosącym baldachim, figury, feretron w czasie Rezurekcji.

  • Bardzo dziękuję naszej Parafialnej Caritas za przygotowanie paczek dla ubogich, oraz wszystkim Zakładom Pracy oraz ofiarodawcom indywidualnym, którzy wsparli to dzieło pomocy.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. o17.00 wystawienie i adoracja                    N.Sakramentu do godz. 24.00. O 19.00 ; Czuwanie ze Świętymi, w tym miesiącu naszą przewodniczką będzie św. Faustyna.  23.00 różaniec ze W. Wojowników Maryji. W piątek po Mszy św. o 7.00 wystawienie N. Sakramentu i modlitwy wynagradzające NSPJ. Nie będzie odwiedzin chorych. Od godz. 16.00 możliwość spowiedzi. W pierwszą sobotę o 6. 15 medytacja, modlitwa różańcowa, po Mszy św. wystawienie akt wynagrodzenia NS Maryji.

8.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer .tygodnika Niedziela i nasza Gazetka Parafialna