Przejdź do treści

Ubogaceni

Jesteśmy wspólnotą rodzin działającą przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Wolbromiu. Na chwilę obecną Wspólnota liczy 20 dorosłych członków (10 rodzin). Wspólnie mamy 19 dzieci, z których większość to jeszcze maluchy.

Na co dzień prowadzimy zwyczajne życie. Pracujemy na etacie, prowadzimy swoje firmy lub zajmujemy się dziećmi w domu. Mamy małe i wielkie marzenia, spotykają nas radości, ale też problemy, trudności wychowawcze, mamy życiowe dylematy. Łączy nas jedno. Staramy się do tych codziennych, nierzadko męczących momentów zapraszać Pana Boga. Odnajdywać Go nie tylko w modlitwie, ale też w zwyczajności życia rodzinnego. W naszej wspólnocie staramy się, poprzez modlitwę, a więc indywidualną i osobistą relację z Panem Bogiem, odkrywać to jak cenni jesteśmy w Jego oczach i jak bardzo nas kocha. W naszej wspólnocie staramy się, poprzez modlitwę, a więc indywidualną i osobistą relację z Panem Bogiem, odkrywać to jak cenni jesteśmy w Jego oczach i jak bardzo nas kocha. Każdy z nas ma swoje życie, swoją rodzinę i swoje “zabieganie”, ale staramy się znajdować czas na:

-codzienną indywidualną modlitwę,

-comiesięczne spotkanie całej wspólnoty na Mszy świętej z adoracją i konferencją,

-spotkania w małych grupach, gdzie dzielimy się tym co przeżyliśmy i czego doświadczyliśmy.

Jeśli chciałbyś o coś zapytać, doświadczyć życia wspólnotowego, lub po prostu czegoś się o nas dowiedzieć zapraszamy do kontaktu.