Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła

  1. Przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą. Podczas Mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej. Dziś ofiarami składanymi do puszki wspieramy Caritas diecezji sosnowieckiej.
  2. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej w naszym kościele: w dni powszednie po zakończeniu Mszy św. o godz. 17:00, a w niedziele o godz. 15:30.
  3. W tym tygodniu będziemy wspominać:

– w poniedziałek (04.10.) wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,

– we wtorek (05.10.) wspomnienie św. Siostry Faustyny, po każdej Mszy św. błogosławieństwo relikwiami św. Siostry Faustyny,

– w czwartek (07.10.) wspomnienie NMP Różańcowej.

4. W najbliższy czwartek przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 17:00 i nabożeństwie różańcowym rozpocznie się nasza stała parafialna comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu do północy. Po różańcu adorować będzie Świecki Karmel. Od godz. 20:00 modlić będzie się Wspólnota Jezusa Zmartwychwstałego Galilea, od godz. 21:00 Ubogaceni, a od 22:00 Wojownicy Maryi. Zapraszamy wszystkich parafian do choćby krótkiej adoracji oraz do wspólnej modlitwy.

6. Tego dnia (07.10.) będziemy także przeżywać XIII rocznicę śmierci Pierwszego Pasterza Diecezji Sosnowieckiej + ks. biskupa Adama Śmigielskiego SDB. Pamiętajmy w naszych modlitwach o zmarłym pierwszym biskupie sosnowieckim.

7. Kolejna niedziela to w naszej ojczyźnie Dzień Papieski. Naszymi ofiarami będziemy wspierać Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Tego dnia dziękujemy za dar pontyfikatu św. Jana Pawła II.

8. Zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich chętnych do zbiórki przyborów szkolnych, artykułów medycznych (plastry rozgrzewające i gaziki) oraz odzieży dziecięcej do około 1,5 metra na rzecz misji. Kosz na nasze dary znajduje się w Kaplicy Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Dary po zakończeniu zbiórki będą przesłane do krajów afrykańskich, gdzie posługują siostry karmelitanki.

9. W przyszłą niedzielę upływa termin dostarczania prac na Parafialny Konkurs o bł. Stefanie kard. Wyszyńskim. Prosimy, aby opisane prace dostarczać w najbliższym czasie do księży w kościele lub kancelarii. Ogłoszenie wyników odbędzie się 17.10. po zakończeniu Mszy  św. o godz. 10:30.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Niedzieli, WPIS-u oraz Gazetki Parafialnej.