Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc wrzesień. W środę, 1 września przypada 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o modlitwie za naszą Ojczyznę oraz o pokój na świecie. Tego dnia rozpocznie się także nowy Rok Szkolny. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników oświaty na Msze św. o godz. 8:00. Dzieci i młodzież zapraszamy na spowiedź w I piątek od godz. 15:30.
  2. W tym tygodniu ponadto będziemy przeżywać w liturgii:

I czwartek – adoracja i modlitwa o powołania, które poprowadzi Wspólnota Świeckiego Karmelu od godz. 16:30; od godz. 22:00 do 24:00 zapraszamy na adorację i modlitwę, którą poprowadzi Wspólnota Wojowników Maryi;

I piątek – po Mszy św. porannej nabożeństwo wynagradzające NSPJ oraz nawiedzenie chorych parafian; popołudniu od godz. 15:30 adoracja oraz możliwość spowiedzi;

I sobotę – o godz. 6:15 rozważanie, różaniec, następnie Msza św. oraz nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

  • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Afgańczykami. Tego dnia zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski odbędzie się zbiórka pieniężna do puszek na pomoc migrantom i uchodźcom.
  • Informujemy, iż nasze parafialne uroczystości odpustowe Podwyższenia Krzyża Świętego będziemy przeżywać w niedzielę, 12 września. Uroczysta suma odpustowa będzie sprawowana o godz. 12:00. Już dziś zapraszamy na obchody tego dnia.
  • W środę, 1 września odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Początek po Mszy świętej wieczorowej – serdecznie wszystkich zainteresowanych zapraszamy.
  • Jest już dostępna księga intencji na rok 2022. Intencje można ustalać w godzinach urzędowania kancelarii oraz rano po zakończeniu Mszy świętej.
  • Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce autokarowej w sobotę, 25 września. Na trasie znajdzie się Legnica z Sanktuarium Cudu Eucharystycznego, Trzebnica z Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej, Lubiąż z klasztorem pocysterskim oraz Góra św. Anny. Chętnych prosimy już od dziś o sprawne zapisywanie się na listę.
  • Polecamy prasę katolicką. Jest nowy numer tygodnika Niedziela oraz nowy numer naszej Gazetki Parafialnej.