Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 III 2024

  1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii O. Łukasza Piskulaka, karmelitę, asystenta Wolbromskiej Wspólnoty Świeckiego Karmelu, która  obchodzić 50 rocznicę swojego istnienia. Na Mszach św. będzie też możliwość nabycia i przyjęcia Szkaplerza, oraz książek o duchowości karmelitańskiej
  • W piątki Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. O godz. 15: 45 zapraszamy dzieci, o 16.30 starszych, o godz. 19.00 młodzież i pracujących do póżnych godzin.

Prosimy aby rozważania na nabożeństwo o godz. 16.30 przygotowały następujące grupy

15 III – Wojownicy Maryji

       22 III – ministranci i lektorzy

  • W kaplicy MBożej jest wystawiony kosz na produkty długoterminowe z których nasza Parafialna Caritas przygotuje paczki dla ubogich. Ofiary na kwiaty do Grobu Bożego można składać do skarbony przy drzwiach kościoła.
  • Już dziś serdecznie zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej ulicami naszej parafii w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 16.00.
  • W przyszła niedzielę będzie można nabyć palmy wielkanocne przygotowane przez młodzież. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na dofinasowanie wyjazdu na Światowe Spotkanie w Rzymie 2025 roku.
  • 22 marca z Bydlina wyrusza Ekstremalna Droga Krzyżowa, początek o godz. 20.00. Szczegóły są umieszczone na plakacie wywieszonym w gablocie przy wyjściu z kościoła.
  • W przyszłą niedzielę będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. i ich rodziców po Mszy św. o godz.   10. 30, natomiast spotkanie dla kandydatów do bierzmowania po Mszy św. o 12.00.

8.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer .tygodnika Niedziela i nasza Gazetka Parafialna