Przejdź do treści

IV Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2023 roku

  • Dziś przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu. O godzinie 15:30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej. O godzinie 15:45 – zapraszamy dzieci, o godzinie 16:30 – starszych, o godzinie 19:00 – młodzież i pracujących do późnych godzin. Prosimy, aby w tym tygodniu rozważania na nabożeństwo o godzinie 16:30 przygotowali kandydaci do bierzmowania.
  • W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia. Jest to także 31. rocznica powstania diecezji sosnowieckiej.
  • Zapraszamy do włączenia się w dzieło postu i modlitwy w intencji powołań. Za ławkami znajduje się lista, na którą wpisujemy swojego imię i nazwisko oraz wybraną datę.
  • W kaplicy Matki Bożej znajduje się kosza, do którego można składać dary dla naszych najbardziej potrzebujących parafian. Zespół Charytatywny  z otrzymanych darów, przygotuje paczki dla potrzebujących. Dziękujemy za już okazane wsparcie. Ofiary na kwiaty do Grobu Bożego możemy składać do skarbony przy drzwiach kościoła.
  • Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się za tydzień. Wtorek 28 marca będzie dniem spowiedzi. Informujemy, że odwiedziny chorych przed Wielkanocą odbędą się w sobotę 1 kwietnia od godziny 7:30. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.
  • W piątek 31 marca z Bydlina wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa do Imbramowic. Początek o godz. 20:00 Mszą świętą w kościele św. Małgorzaty w Bydlinie.
  • W Niedzielę Palmową odbędzie się wyjątkowe nabożeństwo drogi krzyżowej ulicami naszej parafii. Po zakończeniu Mszy świętej o godzinie 16:00 w tym dniu, będzie miało miejsce pobłogosławienie krzyży, które przygotowała młodzież, następnie wyruszymy na modlitewny szlak, przypominając sobie nauczanie św. Jana Pawła II. Natomiast podczas Mszy świętej o godzinie 10:30 w Niedzielę Palmową odbędzie się procesja wokół kościoła oraz rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci na najwyższą palmę wielkanocną. Zapraszamy do udziału.
  • W zakrystii są do nabycia świece ręcznie malowane, podświetlane w cenie 30 zł. Dochód przeznaczony na „Caritas”. Są także do nabycia krzyże ŚDM i ozdoby wielkanocne – dochód przeznaczony na organizację wyjazdu młodzieży do Lizbony.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer czasopisma „Niedziela” oraz naszej „Gazetki Parafialnej”.