Przejdź do treści

III Niedziela Adwentu – 12 grudnia 2021 roku

  1. Rozpoczynamy dziś nasze rekolekcje adwentowe. Przewodniczy im ks. dr Marcin Lech – wikariusz parafii NSPJ w Sosnowcu. W poniedziałek Msze święte z nauką ogólną o godz. 9:00, 11:00, 16:30 z nauką dla dzieci oraz o godz. 18:00 i 20:00 z nauką ogólną. We wtorek będziemy przeżywać dzień spowiedzi. Rano możliwość spowiedzi od godz. 8:30 i od 10:30, popołudniu spowiedź od godz. 16:00. We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18:00 będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Pozostałe Msze święte tak jak w poniedziałek.
  • W przyszłą niedzielę, na zakończenie Roku św. Józefa odmówimy po każdej Mszy świętej akt zawierzenia opiece św. Józefa. Kończy się wprawdzie Rok św. Józefa, ale pragniemy kontynuować w naszej parafii comiesięczne nabożeństwa ku czci św. Józefa każdego 19. dnia miesiąca podczas Mszy św. o godz. 17:00. Już dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Zachęcamy do udziału w akcjach na rzecz najbardziej potrzebujących:

– w zakrystii możemy nabywać świece na stół wigilijny. Dostępne są małe świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas w cenie 7 zł. Można też nabyć świece podświetlane w cenie 30 zł.

– zachęcamy do wsparcia naszych potrzebujących parafian. W kaplicy Matki Bożej znajduje się kosz na produkty spożywcze długoterminowe,          z których parafialny Caritas przygotuje paczki dla ubogich na święta.

– zapraszamy do udziału w zbiórce Paczuszka dla maluszka – kosmetyki i chemię gospodarczą dla niemowląt można składać w zakrystii lub kancelarii.

  • U ministrantów jest do nabycia nasz kalendarz parafialny na rok 2022 oraz kartki świąteczne i nowy numer naszej Gazetki Parafialnej.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer tygodnika Niedziela z artykułem o wprowadzeniu relikwii bł. Stefana Wyszyńskiego do naszej parafii.