Przejdź do treści

Zmartwychwstanie Pańskie – 9 kwietnia 2023 roku

  • Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Jutro Drugi Dzień Świąt – naszymi ofiarami składanymi na tacę wspieramy uczelnie katolickie w Polsce. W tym dniu Msze święte jak w każdą niedzielę.
  • Najbliższy tydzień to Oktawa Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, w związku z powyższym w piątek nie obowiązuje post.
  • Za tydzień będziemy przezywać Święto Bożego Miłosierdzia. Ofiarami składanymi do puszki wspieramy Caritas. O godzinie 12:00 Mszę świętą będzie sprawował ks. arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. Podczas tej Eucharystii ofiarami składanymi na tacę będziemy wspierać archidiecezję lwowską na Ukrainie. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godzinie 15:30 odbędzie się nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  • Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział, a zwłaszcza zaangażowanym w uroczysty przebieg Triduum Paschalnego oraz Wielkanocy:

ministrantom i lektorom za przygotowanie Ciemnicy, Groby Pańskiego oraz piękną posługę przy ołtarzu w tych dniach;

Pani Wiesławie i Pani Janinie za trud włożony w przygotowanie naszej świątyni;

– dziękujemy niosącym baldachim, figury i feretrony w czasie Rezurekcji;

Przedsiębiorstwom i Zakładom Pracy, wszystkim sponsorom oraz indywidualnym ofiarodawcom, którzy pomogli nam w przygotowaniu pomocy dla naszych potrzebujących parafin;

– dziękujemy wszystkim za ofiary złożone za kwiaty do Bożego Grobu.

  • W najbliższy czwartek o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Wojowników Maryi. Po Mszy świętej różaniec, konferencja kapłana, adoracja oraz spotkanie na salce.
  • We wtorek rozpocznie się remont schodów. Przez czas prac remontowych do kościoła będziemy wchodzić bocznymi drzwiami oraz przez dolny kościół.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer czasopisma „Niedziela” oraz naszej „Gazetki Parafialnej”.