Przejdź do treści

Zesłanie Ducha Świętego – 5 czerwca 2022 roku

  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończymy okres Wielkanocny w Kościele. Przypominamy, że czas spowiedzi oraz Komunii świętej wielkanocnej trwa do przyszłej niedzieli Trójcy Przenajświętszej.
  • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Sercu Bożemu. W niedziele modlimy się o godzinie 15:40, a w dni powszednie po Mszy świętej o godzinie 17:00.
  • Jutro tzw. drugi dzień Zielonych Świąt i święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Tego dnia odbędzie się poświęcenie pól na Brzozówce oraz na Grabiu i Rajach. Porządek jest następujący: na Brzozówce poświęcenie rozpocznie się tradycyjnie przy krzyżu na skrzyżowaniu z tzw. Trasą Miechowską, skąd procesja błagalna przejdzie przez wieś w kierunku kapliczki. Tam Msza święta, na którą serdecznie zapraszamy. Poświęcenie pól na Grabiu oraz Rajach rozpocznie się natomiast przy trasie wiodącej do Krakowa od początkowych numerów ul. Grabie. Dalej procesja przejdzie przez Grabie w kierunku kapliczki na Rajach, gdzie będzie celebrowana Eucharystia w intencji mieszkańców oraz urodzajów.
  • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać dzień seminaryjny w naszej parafii. Ofiarami składanymi do puszki będziemy wspierać nasze Seminarium Duchowne.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:

– w środę (08.06) wspomnienie św. Jadwigę Królową,

– w czwartekświęto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

– w sobotę wspomnienie (11.06) św. Barnaby Apostoła.

  • W czwartek zapraszamy na spotkanie Wojowników Maryi. W programie Msza święta o godzinie 17:00, nabożeństwo, konferencja i spotkanie.
  • Informujemy, że wyjazd na beatyfikację do Wrocławia i na Górę Świętej Anny odbędzie się w przyszłą sobotę o godzinie 6:30.
  • Przed nami uroczystość Bożego Ciała. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w przygotowanie do tego dnia. Ołtarze w tym roku będą zlokalizowane:

– pierwszy przy posesji Państwa Półtoraków przy ulicy Leśnej,

– drugi przy posesji Państwa Posłów, Piętów i Szelągów przy ul. Fabrycznej,

– trzeci przy posesji Państwa Furman przy ul. Fabrycznej,

– czwarty przy kościele, o którego wykonanie prosimy w tym roku mieszkańców os. Skalska bloki 1 i 2.

  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer tygodnika „Niedziela” oraz nasza „Gazetka Parafialna”.