Przejdź do treści

XXXI Niedziela Zwykła – 30 października 2022 roku

Peregrynacja Krzyża św. Jana Pawła II

 1. Dziś przeżywamy w naszej parafii rekolekcje przygotowujące nas do Peregrynacji Wielkopiątkowego Krzyża św. Jana Pawła II. Nauki głosi ks. Marcin Kruszak. Popołudniu rozpoczniemy Peregrynację; przypominamy, że dziś wyjątkowo nie będzie Mszy świętej o godz. 16:00. Intencja tej Mszy świętej będzie sprawowana o godzinie 18:00.
 • Program peregrynacji jest następujący:

17:30 – powitanie Krzyża przy bramie i procesja wokół kościoła; wprowadzenie Krzyża do świątyni.

18:00 – uroczysta Msza święta oraz poświęcenie dolnego kościoła.

ok. 19:00 – różaniec prowadzony przez Żywy Różaniec i adoracja.

21:00 – droga krzyżowa.

22:00 – Msza święta – koncelebrują księża pochodzący z naszej parafii.

Poniedziałek, 31 października 2022 roku

9:00 – Msza święta i rozpoczęcie adoracji.

10:00 – 15:00 – adoracja parafian według przedstawionego grafiku.

15:00 – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, zawierzenie parafii oraz pożegnanie Krzyża.

 • Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie oraz przebieg peregrynacji:

– dziękuję ks. Marcinowi Kruszakowi za trud prowadzenia naszych rekolekcji i dzisiejszą posługę;

– dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza za przygotowanie otoczenia kościoła oraz wzorcową posługę przy Ołtarzu i dzisiejszą asystę;

– dziękuję wszystkim parafianom; zwłaszcza za pomoc i wykonanie wianków i całej dekoracji: Pani Wiesławie Fira, Pani Janinie Gomułce, Pani Zdzisławie Musiał, Pani Barbarze Kazibut, Pani Alicji Gąsce, Pani Paulinie Mąkol, Pani Krystynie Słaboń z Poręby Dzierżnej;

– dziękuję Panu Organiście i wszystkim grupom parafialnym za czynny udział i życzliwą pomoc.

 • We wtorek będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele o godzinie 7:30, 9:00, 10:30 i 16:00. O godzinie 12:00 będzie Msza święta na cmentarzu w Wolbromiu.
 • W środę przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte w tym dniu o godzinie 7:30, 10:30 i 17:00. Po Mszy św. o godzinie 10:30 odbędzie się procesja wokół kościoła z modlitwą różańcową oraz wypominkami jednorazowymi.
 • Kolejne dni to czas naszej szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Po każdej Mszy świętej popołudniowej będziemy polecać zmarłych z naszych rodzin. W czwartek polecać będziemy zmarłych kapłanów z racji I czwartku miesiąca. W piątek polecimy naszych zmarłych w specjalnej modlitwie. W sobotę będziemy polecać zmarłych w modlitwie różańcowej.
 • Przypominamy, że wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz w dniach od 1 do 8 listopada i pomodlą się za zamarłych, zyskują odpust pod zwykłymi warunkami, który można zyskać dla jednej duszy, jeden raz na dzień. Wierni, którzy odwiedzą kościół w Dzień Zaduszny i odmówią tam Ojcze nasz i Wierzę, mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: spowiedź, Komunia św., modlitwa wg intencji Ojca Świętego oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek, nawet lekkiego grzechu.
 • Przed nami I czwartek, piątek i sobota listopada. W czwartek (wyjątkowo) po Mszy świętej o godz. 18:00 rozpoczniemy naszą adorację do północy   w intencji powołań – serdecznie wszystkich zapraszamy. W piątek po Mszy porannej nabożeństwo do NSPJ i nawiedzenie chorych; popołudniu adoracja i możliwość spowiedzi od godz. 16:00. W sobotę o godz. 6:15 różaniec, rozważanie i Msza święta. Po Mszy nabożeństwo maryjne oraz wymiana tajemnic różańca.
 • Za tydzień w niedzielę będziemy gościć siostrę Małgorzatę Słomkę z Piwnicznej. Na każdej Mszy świętej da świadectwo o posłudze sióstr oraz opiece, która otoczyły dzieci z Ukrainy.
 1. W minioną środę 26 października, po ciężkiej chorobie zmarł ks. Krzysztof Słomian – proboszcz parafii św. Małgorzaty w Bydlinie i wicedziekan dekanatu św. Katarzyny w Wolbromiu. Zachęcamy do modlitwy w intencji Zmarłego Kapłan, wyrażając nią naszą wdzięczność za liczne posługi ks. Krzysztofa w naszej parafii, zwłaszcza przy okazji spowiedzi rekolekcyjnych.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer tygodnika „Niedziela” oraz naszej „Gazetki Parafialnej”.