Przejdź do treści

XXVIII Niedziela Zwykła – 9 października 2022 roku

  • Dziś przeżywamy XXVIII Niedzielę Zwykłą. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii odbywają się w dni powszednie po zakończeniu Mszy świętej o godz. 17:00, a w niedziele o godz. 15:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

– w czwartek (13.10) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego,

– w sobotę (15.10) wspomnienie św. Teresy od Jezusa.

  • W czwartek zapraszamy na ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku. Początek w dolnym kościele, procesja wokół kościoła, Msza święta oraz różaniec, który poprowadzi Wspólnota Świeckiego Karmelu. Nabożeństwo zakończymy Apelem Jasnogórskim. Tego dnia odbędzie się także spotkanie Wspólnoty Wojowników Maryi.
  • W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Polecamy Panu Bogu w naszej modlitwie wszystkich nauczycieli i wychowawców.
  • W przyszłą niedzielę będziemy celebrować Dzień Papieski oraz 44. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Tego dnia młodzież będzie zbierać ofiary do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Mszą świętą o godzinie 16:00 rozpoczną się spotkania młodzieży, która zdeklarowała swój udział w Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w najbliższe wakacje w Lizbonie. Po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie integracyjne.
  • Przed nami Peregrynacja Wiekopiątkowego Krzyża św. Jana Pawła II, która zaplanowana jest na 30 i 31 października. Do tego wydarzenia niech przygotowuje nas modlitwa różańcowa oraz rekolekcje, które odbędą się od 28 do 30 października. Sobota 29 października będzie dniem spowiedzi. Już dziś wszystkich bardzo serdecznie na te wyjątkowe dni zapraszamy!
  • Przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe. Roczne odczytujemy w każdą niedzielę przed Mszą świętą o godz. 7:30 i przed 9:00. Jednorazowymi modlimy się w wybranym dniu okrawy Uroczystości Wszystkich Świętych.
  • W naszej parafii trwa Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania odbywają się w piątki po zakończeniu nabożeństwa różańcowego. Zapraszamy do udziału.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer tygodnika „Niedziela”, czasopisma „WPiS” oraz naszej „Gazetki Parafialnej”, gdzie znajdziemy m.in. szczegółowy plan rekolekcji i peregrynacji.