Przejdź do treści

XXIX Niedziela Zwykła – 16 października 2022 roku

  • Dziś przeżywamy XXIX Niedzielę Zwykłą oraz XXII Dzień Papieski. Dziękujemy za dar życia św. Jana Pawła II, a naszymi ofiarami składanymi do puszki wspieramy Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Mszą świętą o godzinie 16:00 rozpoczną się spotkania młodzieży przed Światowymi Dniach Młodzieży w Lizbonie. Po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie integracyjne.
  • W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

– jutro (17.10) wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego,

– we wtorek (18.10) święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia; w naszych modlitwach pamiętajmy o lekarzach i pielęgniarkach,

– w środę (19.10) wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki – po każdej Mszy św. możliwość ucałowania relikwii bł. księdza Jerzego,

– w czwartek (20.10) wspomnienie św. Jana Kantego,

– w sobotę (22.10) wspomnienie św. Jana Pawła II – po każdej Mszy św. możliwość ucałowania relikwii naszego świętego papieża.

  • Za tydzień rozpoczniemy Tydzień Misyjny w Kościele. Ofiarami składanymi do puszki będziemy wspierać Papieskie Dzieła Misyjne.
  • Przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe. Roczne odczytujemy       w każdą niedzielę przed Mszą świętą o godz. 7:30 i przed 9:00. Jednorazowymi modlimy się w wybranym dniu okrawy Uroczystości Wszystkich Świętych.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer tygodnika „Niedziela”, czasopisma „WPiS” oraz naszej „Gazetki Parafialnej”, gdzie znajdziemy m.in. relacje z pielgrzymki klas ósmych do Kalwarii Zebrzydowskiej i Margaretek do Łagiewnik.