Przejdź do treści

XXIV Niedziela Zwykła – 11 września 2022 roku

  1. Dziś przypada XXIV Niedziela Zwykła. Na Mszy świętej o godz. 10:30 odbędzie się błogosławieństwo tornistrów oraz przyborów szkolnych. Po tej Mszy odbędzie się też spotkanie dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami przed Pierwszą Komunią Świętą.
  2. We wtorek (13.09) zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Początek o godzinie 17:00 w dolnym kościele, następnie procesja wokół kościoła, Msza święta z kazaniem, wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, Apel Jasnogórski.
  3. W środę (14.09) będziemy przeżywać uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze święte w tym dniu o godzinie 7:30, 10:30 i 17:00. Po każdej Mszy świętej możliwość ucałowania relikwii Krzyża Świętego.
  4. Główne uroczystości odpustowe będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę. Suma odpustowa będzie o godz. 12:00 i będzie jej przewodniczyć ks. Ryszard Słowikowski. Zapraszamy całą parafialną asystę, zwłaszcza dzieci sypiące kwiaty. W tym dniu pozostałe Msze święte o godz. 7:30, 9:00, 10:30 i 15:00.
  5. Popołudni zapraszamy na Festyn Rodzinny organizowany przez naszą parafię. Początek o godzinie 16:00. Wśród atrakcji znajdą się m.in.: zabawy i konkursy dla rodzin, pokaz JUDO i łucznictwa, dmuchaniec dla dzieci, stoiska z wypiekami, konkurs wiedzy biblijnej, pokaz straży pożarnej, turniej piłki nożnej i wiele innych.
  6. W najbliższym czasie rozpocznie się w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary – szczegóły na plakacie i ulotkach.
  7. W czwartek zapraszamy na spotkanie organizacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Zaproszenie skierowane jest do uczniów klas siódmych i ósmych Szkoły podstawowej oraz do wszystkich chętnych, którzy nie przystąpili do tego sakramentu wcześniej, a dziś wyrażają do tego chęć. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00 Mszą świętą w kościele.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer tygodnika „Niedziela” w cenie 10 zł oraz naszej „Gazetki Parafialnej”.