Przejdź do treści

XVIII Niedziela Zwykła – 31 lipca 2022 roku

  • Dziś przypada XVIII Niedziela Zwykła. Dziś przypada 25. rocznica śmierci pierwszego proboszcza naszej parafii – ks. kan. Stanisława Ziętka. Pamiętajmy o nawiedzeniu grobu oraz o modlitwie w intencji Zmarłego Kapłana.
  • We wtorek (02.08) w dzień NMP Anielskiej przypada odpust Porcjunkuli. Można zyskać odpust zupełny. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, Komunia św., nawiedzenie kościoła parafialnego i modlitwa w intencjach papieża (Ojcze nasz i Wierzę w Boga) oraz brak przywiązania do najmniejszego nawet grzechu.
  • W tym tygodniu ponadto w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

– jutro (01.08) wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego,

– w czwartek (04.08) wspomnienie św. Jana Marii Vianneya oraz pierwszy czwartek miesiąca – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i do modlitwy w intencji powołań, która rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 17:00 i potrwa do północy,

– w I piątek miesiąca rano nabożeństwo wynagradzające NSPJ oraz nawiedzenie chorych, popołudniu od godz. 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi,

– w sobotę (06.08) święto Przemienienia Pańskiego. Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca – o godz. 6:15 rozważanie i różaniec, Msza święta o godz. 7:00 i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

  • Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach od 9 do 13 sierpnia. Chętni mogą zapisywać się w zakrystii.
  • W sobotę 6 sierpnia o godz. 11:00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer tygodnika „Niedziela” oraz naszej „Gazetki Parafialnej”.