Przejdź do treści

XVII Niedziela Zwykła – 24 lipca 2022 roku

  • Dziś przypada XVII Niedziela Zwykła. Rozpoczynamy w Polsce Tydzień św. Krzysztofa – polecamy modlitwom wszystkich użytkowników dróg oraz wspieramy polskich misjonarzy. Po każdej Mszy świętej odbywa się błogosławieństwo naszych pojazdów.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

– jutro (25.07) święto św. Jakuba Apostoła,

– we wtorek (26.07) wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców MB,

– w piątek (29.07) wspomnienie św. Marty.

  • W przyszłą niedzielę przypada 25. rocznica śmierci budowniczego oraz pierwszego proboszcza naszej parafii – ks. kan. Stanisława Ziętka. Pamiętajmy w tych dniach o modlitwie w intencji Zmarłego Kapłana. Msze święte za duszę śp. ks. Stanisława będą sprawowane w naszym kościele w następujących terminach: w sobotę (30.07) o godz. 17:00 oraz w niedzielę (31.07) o godz. 7:30 i 10:30.
  • Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach od 9 do 13 sierpnia. Od dziś chętni mogą zapisywać się w zakrystii. Jest także możliwość duchowego pielgrzymowania – więcej informacji znajdziemy na folderach, które są na stoliku za ławkami.
  • Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego na rzecz placówek misyjnych prowadzonych przez Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus. Zbiórka odbędzie się 6 sierpnia. Sprzęt można dostarczać już od jutra na przygotowane miejsce przy plebanii.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer tygodnika „Niedziela”.