Przejdź do treści

XIX Niedziela Zwykła – 7 sierpnia 2022 roku

  • Dziś przypada XIX Niedziela Zwykła. Dzisiaj do naszej parafii zawita na nocleg Piesza Pielgrzymka Krakowska. Zachęcamy i prosimy o życzliwe podjęcie naszych gości pielgrzymów. Dzisiaj o godzinie 19:00 zapraszamy na adorację wraz z pielgrzymami. Jutro o godzinie 7:00 Msza święta wraz z pątnikami z archidiecezji krakowskiej.
  • Dzisiaj także o godz. 19:00 w dolnym kościele spotkanie pielgrzymów, którzy wyruszą na szlak do Częstochowy 9 sierpnia. Ksiądz przewodnik prosi o obecność, gdyż trzeba będzie dokonać niezbędnych formalności. Wszystkich zapraszamy do udziału w duchowym pielgrzymowaniu. Szczegóły na ulotkach, które znajdują się na stoliku za ławkami.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

– jutro (08.08) wspomnienie św. Dominika,

– we wtorek (09.08) święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy,

– w środę (10.08) wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona męczennika,

– w czwartek (11.08) wspomnienie św. Klary.

  • W sobotę 13 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Początek tradycyjnie w dolnym kościele, następnie procesja wokół kościoła, Msza święta, wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, błogosławieństwo i Apel Jasnogórski.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer tygodnika „Niedziela” oraz naszej „Gazetki Parafialnej” – wydanie na dwa tygodnie.