Przejdź do treści

XII Niedziela Zwykła – 19 czerwca 2022 roku

  • Trwamy w oktawie uroczystości Bożego Ciała. Dziś o godzinie 15:30 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne z procesją wokół kościoła. Przed Mszą odbędzie się także nabożeństwo do św. Józefa.
  • W poniedziałek, wtorek i środę nabożeństwo z procesją wokół kościoła będzie po Mszy świętej o godzinie 17:00. Zapraszamy całą parafialną asystę, zwłaszcza dzieci do sypania kwiatów.
  • W czwartek będziemy przeżywać Dzień Ojca – modlitwą ogarniamy wszystkich ojców, proszą dla nich o wszystkie potrzebne łaski. Zapraszamy tego dnia na zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza święta o godzinie 17:00, a po niej procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy. Po procesji odbędzie się poświęcenie kwiatów i ziół oraz będzie błogosławieństwo indywidualne dzieci, na które zapraszamy wraz ze swoimi tatami.
  • Bardzo serdecznie dziękujemy raz jeszcze wszystkim zaangażowanym w przebieg uroczystości Bożego Ciała. Całej parafialnej asyście, dzieciom pierwszokomunijnym, pani katechetce, dziewczynom sypiącym kwiatki, służbie liturgicznej oraz niosącym baldachim, figury, feretrony, chorągiew. Dziękujemy za wykonanie ołtarzy: rodzinie Państwa Półtoraków, rodzinie Państwa Posłów, Piętów oraz Szelągów, rodzinie Państwa Furman oraz wszystkim mieszkańcom os. Skalska bloki 1 i 2.

Msza święta dziękczynna w intencji Was wszystkich będzie odprawiona w niedzielę, 3 lipca br. o godzinie 9:00.

  • W piątek będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.  
  • W najbliższy piątek dzieci i młodzież będą przeżywać zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dyrekcje, nauczycieli oraz dzieci i młodzież na Mszę świętą o godzinie 8:00, aby podziękować Panu Bogu za miniony czas oraz aby prosić o bezpieczne wakacje.
  • W przyszłą niedzielę będziemy gościć rodzinę zmagającą się z kłopotami zdrowotnymi, ale obdarzoną niezwykłymi zdolnościami muzycznymi. Na Mszach świętych będziemy mogli ich posłuchać oraz wspomóc ich naszymi ofiarami. Będzie też możliwość nabycia płyt z ich nagraniami.
  • Informujemy, iż młodzi ludzie w wieku szkolnym, którzy w czasie wakacji i później będą pełnili funkcję ojca lub matki chrzestnej są zobowiązani do przedstawienia zaświadczenia od katechety, że w tym roku szkolnym uczestniczyli w lekcjach religii.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer tygodnika „Niedziela”, czasopismo „WPIS” oraz nasza „Gazetka Parafialna”.