Przejdź do treści

I Niedziela Wielkiego Postu – 6 marca 2022 roku

  1. Dzisiaj przypada I Niedziela Wielkiego Postu. Trwamy w naszej gorącej modlitwie w intencji zakończenia wojny oraz o dar pokoju na Ukrainie. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę oraz w Popielec, które zostały przekazane na konto Caritas.
  2. W naszej parafii trwa zbiórka niezbędnych środków dla emigrantów wojennych z Ukrainy. Szczegóły zbiórki znajdziemy na ulotkach przygotowanych przez Wspólnotę Ubogaconych oraz w naszej Gazetce Parafialnej. Bardzo serdecznie dziękujemy za koordynowanie całej akcji grupie Ubogaconych.
  3. Część rzeczy przekazaliśmy z pomocą Pana Piotra Gamrota do sióstr zakonnych z Piwnicznej Zdroju, które przyjmują dzieci z ukraińskiego domu dziecka. Lekarstwa, środki opatrunkowe, higieniczne, latarki, koce i śpiwory przekazaliśmy do Domu Kultury Wolbrom, które przesłano na Ukrainę. Pozostałe dary zostały posegregowane, opisane i będą sukcesywnie przekazywane potrzebującym na Ukrainie oraz uchodźcom znajdującym się w pobliżu nas. Bardzo dziękujemy za okazane wsparcie!
  4. Nabożeństwa pasyjne w naszej parafii:

droga krzyżowa o godz. 15:45 dla dzieci, o godz. 16:30 dla starszych   (w tym tygodniu rozważania poprowadzą Ubogaceni) oraz o godz. 19:00 dla młodzieży i pracujących do późna;

Gorzkie żale w niedziele Postu o godz. 15:30.

  • Rekolekcje wielkopostne szkolne i parafialne odbędą się w terminie od 3 do 6 kwietnia. Nauki wygłosi ks. Mirosław Tosza – założyciel wspólnoty Betlejem w Jaworznie, której celem jest niesienie pomocy osobom ubogim i bezdomnym. Wtorek będzie dniem spowiedzi.
  • Jutro będziemy wspominać w liturgii Kościoła św. Perpetuę, męczennicę. To szczególna orędowniczka wszystkich bezpłodnych kobiet, kobiet w stanie błogosławionym oraz matek. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo ku czci św. Perpetuy o godz. 17:00 oraz błogosławieństwo dla wszystkich kobiet z okazji przypadającego nazajutrz Dnia Kobiet.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer tygodnika „Niedziela”, czasopisma „WPiS” oraz naszej „Gazetki parafialnej”.