Przejdź do treści

V Niedziela Wielkiego Postu – 3 kwietnia 2022 roku

  • Dzisiaj przypada V Niedziela Wielkiego Postu i rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Mirosław Tosza. Otoczmy modlitwą księdza rekolekcjonistę. O godz. 15:30 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do adoracji krzyża. Ofiary na kwiaty do Grobu Bożego można składać do puszki przy głównych drzwiach kościoła.
  • Program rekolekcji jest następujący:

– w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9:00 Msza św. z nauką dla klas 7 i 8 oraz dla szkoły ponadpodstawowej, następnie warsztaty dla młodzieży współorganizowane przez Dom Kultury w Wolbromiu; o godz. 11:00 Msza święta z nauką dla dzieci z klas od 1 do 6; popołudniu Msze święte z naukami ogólnymi o godzinie 16:30, 18:00 i 20:00;

– wtorek będzie dniem spowiedzi od godz. 8:30 do 10:00 oraz od 10:30 do 11:30 i popołudniu od godz. 16:00; ponadto o godz. 16:30 będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych.

– w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18:00 w kościele odbędzie się Misterium Drogi Krzyżowej z pieśniami wielkopostnymi w wykonaniu Kapeli Fedaków.

  • Droga krzyżowa w piąteko godz. 15:45 dla dzieci, o godz. 16:30 dla starszych oraz o godz. 19:00 dla młodzieży i pracujących do późna.
  • Przed nami I czwartek miesiąca – po Mszy świętej o godzinie 17:00 rozpocznie się nasza tradycyjna adoracja o północy w intencji powołań.
  • Za tydzień będziemy wspominać uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. W tradycji ten dzień nazywany jest Niedzielą Palmową. Tego dnia o godz. 10:30, za przykładem mieszkańców Jeruzalem wyruszymy  w procesji wokół naszego kościoła parafialnego wraz z poświęconymi palmami.
  • W zakrystii można nabyć świece wielkanocne ręcznie malowane oraz podświetlane. Cena 30 zł – dochód będzie przekazany dzieciom z Ukrainy, które znalazły schronienie u sióstr w Piwnicznej.
  • W kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy w czasie rekolekcji będzie wystawiony kosz na produkty spożywcze długoterminowe, z których nasz parafialny Zespół Charytatywny przygotuje paczki dla potrzebujących parafian. Zachęcamy do udziału w tym dziele miłosierdzia.
  • W piątek 8 kwietnia odbędzie się kolejna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Bydlina. Początek o godz. 19:30 – do przejścia są dwie trasy 30 km i 40 km, które zakończą się w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach. Zachęcamy do udziału.
  • W naszej parafii trwa przygotowanie do sakramentów:

– bierzmowania, którego udzieli bp Grzegorz Kaszak 22 kwietnia br.,

– I Komunii Świętej, która odbędzie się 15 maja o godz. 13:00,

– Rocznica I Komunii Świętej jest zaplanowana 3 maja o godz. 13:00.

  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer tygodnika „Niedziela”, czasopisma „WPIS” oraz naszej „Gazetki parafialnej”. U ministrantów są do nabycia kartki świąteczne.