Przejdź do treści

V Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2023 roku

  • Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Nauki głosi ks. dr Artur Seweryn – wikariusz w parafii Klucze. O godzinie 15:30 zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką. W poniedziałek, wtorek i środę Msze święte rekolekcyjne będą o godzinie 9:00, 11:00 – dla szkoły ponadpodstawowej oraz popołudniu o godzinie 17:00 i 20:00. Wtorek będzie dniem spowiedzi: od godziny 8:30 dla dzieci ze szkoły podstawowej, następnie od godziny 10:30 i popołudniu od godziny 16:30. O godzinie 17:00 będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych.
  • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej. O godzinie 15:45 – zapraszamy dzieci – będzie to podsumowanie ich udziału w drogach krzyżowych, o godzinie 16:30 – starszych, o godzinie 19:00 – młodzież i pracujących do późnych godzin. Prosimy, aby w tym tygodniu rozważania na nabożeństwo o godzinie 16:30 przygotowali ministranci. Nabożeństwo o godzinie 19:00 poprowadzi młodzież ŚDM.
  • W sobotę 1 kwietnia od godziny 7:30 odwiedzimy chorych parafian.
  • W kaplicy Matki Bożej znajduje się kosza, do którego można składać dary dla naszych najbardziej potrzebujących parafian. Zespół Charytatywny      z otrzymanych darów, przygotuje paczki dla potrzebujących. Dziękujemy za już okazane wsparcie. Ofiary na kwiaty do Grobu Bożego możemy składać do skarbony przy drzwiach kościoła.
  • W piątek 31 marca z Bydlina wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa do Imbramowic. Początek o godz. 20:00 Mszą świętą w kościele św. Małgorzaty w Bydlinie.
  • Młodzież rozprowadza palmy wielkanocne. W Niedzielę Palmową będziemy mogli je nabywać przed Mszami świętymi. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu na ŚDM w Lizbonie. Serdecznie dziękujemy.
  • W zakrystii są do nabycia świece ręcznie malowane, podświetlane w cenie 30 zł. Dochód przeznaczony na „Caritas”.
  • Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Palmową. Poświęcenie plam na każdej Mszy świętej. O godzinie 10:30 odbędzie się procesja wokół kościoła oraz rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci na najwyższą palmę. Wieczorem, po zakończeniu Mszy świętej o godzinie 16:00 odbędzie się droga krzyżowa ulicami naszej parafii. Trasa naszej modlitwy będzie przebiegała ulicą Kamiennogórską, Leśną, Sportową, 1-go Maja, Łukasińskiego, następnie przez os. Łukasińskiego i ul. Gołębią wrócimy do kościoła. Zachęcamy do zabrania krzyży. Na początku nabożeństwa odbędzie się poświęcenie krzyży ŚDM oraz ikon Salus Populi Romani. Nasze rozważania będą skoncentrowane na nauczaniu św. Jana Pawła II, którego 18. rocznicę śmierci będziemy tego dnia wspominać. Zapraszamy wszystkich do udziału, by ta szczególna droga krzyżowa miała charakter parafialny.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer czasopisma „Niedziela” oraz naszej „Gazetki Parafialnej”.