Przejdź do treści

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

4 czerwca 2023 roku

  • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Serca Pana Jezusa. Odbywają się one w naszym kościele codziennie po Mszy świętej popołudniowej, a w niedziele o godzinie 15:30.
  • W najbliższy czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte o godzinie 7:30, 12:00 i 16:00 z adoracją eucharystyczną. Nabożeństwo czerwcowe tego dnia będzie po Mszy świętej o godzinie 16:00. Po Eucharystii o godzinie 9:00 wyruszymy z procesją po ulicach naszej parafii.

I OŁTARZ wykonany przez mieszkańców os. Łukasińskiego będzie przy bloku 7 osiedla XX-lecia;

II OŁTARZ przygotowany przez mieszkańców os. Skalska 3 i 4 znajdzie się posesji Państwa Wójcików przy ulicy Leśnej;

III OŁTARZ wykonany przez Rodziny Państwa Sosnowskich i Państwa Piętów znajdzie się przy ulicy Fabrycznej;

IV OŁTARZ wykonany przez młodzież z ks. Przemysławem znajdzie się przy kościele.

  • Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w Bożym Ciele. Zapraszamy całą parafialną asystę, panów do niesienia baldachimu, panie niosące figury i obrazy oraz służbę liturgiczną. W sposób szczególny zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki do sypania kwiatów oraz dzieci w tradycyjnych krakowskich strojach. Wszyscy przeżyjmy ten dzień świątecznie i razem we wspólnocie parafialnej.
  • Po Bożym Ciele będziemy przeżywać oktawę uroczystości. W dni powszednie będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła, a w następną niedzielę po nabożeństwie czerwcowym o godzinie 15:30.
  • „Wolbromska Lizbona”, czyli grupa naszej młodzieży, która w wakacje uda się na Światowe Dni Młodzieży do Portugalii na niedzielę 25 czerwca przygotowuje kiermasz z ciastem do niedzielnej kawy. W czasie kiermaszu będzie można wesprzeć organizację wyjazdu. Uczestnicy pokryli już część kosztów z budżetów swoich rodziców oraz przy pomocy sponsorów i przez prowadzone akcje. Do zapłacenia pozostały noclegi i pobyt w Setubalu w ramach „Dni w diecezjach” oraz niezbędne transfery do poszczególnych miejsc spotkań. Pragniemy także odwiedzić Fatimę. Stąd zwracamy się z serdeczną prośbą o każde wsparcie. W najbliższym czasie w kościele pojawi się także puszka, do której będzie można wrzucać intencje mszalne oraz prośby o modlitwę. Pragniemy w taki sposób zaprosić Was wszystkich do duchowej łączności z nami. Wasze prośby będziemy polecać w codziennej modlitwie, a zwłaszcza podczas Eucharystii z papieżem czy w Fatimie. Bardzo serdecznie dziękujemy za okazywane wsparcie i prosimy o pomoc 25 czerwca podczas nabywania ciast.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer tygodnika „Niedziela” oraz naszej „Gazetki Parafialnej”.