Przejdź do treści

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 12 czerwca 2022 roku

  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej parafii to także dzień seminaryjny. Naszymi modlitwami ogarniamy Wyższe Sosnowieckie Seminarium Duchowne z wychowawcami i klerykami. Ofiarami składanymi do puszki wspieramy nasze seminarium.
  • Jutro zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Początek o godzinie 17:00 w dolnym kościele, następnie procesja, Msza święta, różaniec oraz nabożeństwo czerwcowe. Na zakończenie odśpiewamy Apel Jasnogórski.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:

– w poniedziałek (13.06) wspomnienie św. Antoniego Padewskiego,

– we wtorek (14.06) wspomnienie bł. bpa Michała Kozala, męczennika,

– w piątek(17.06) uroczystość św. Brata Alberta, patrona naszej diecezji.

  • W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w tym dniu o godz. 7:30, 9:00, 12:00 i 16:00. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w przygotowanie do tego dnia. Ołtarze w tym roku będą zlokalizowane:

– pierwszy przy posesji Państwa Półtoraków przy ulicy Leśnej,

– drugi przy posesji Państwa Posłów, Piętów i Szelągów przy ul. Fabrycznej,

– trzeci przy posesji Państwa Furman przy ul. Fabrycznej,

– czwarty przy kościele, o którego wykonanie prosimy w tym roku mieszkańców os. Skalska bloki 1 i 2.

Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, dzieci w strojach krakowskich w każdym wieku oraz całą asystę parafialną na Mszę świętą o godz. 9:00. Po niej wyruszy procesja do czterech ołtarzy.

  • Kolejne dni po Bożym Ciele to Oktawa Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy świętej o godz. 17:00 oraz nabożeństwie czerwcowym odbywać się będzie procesja wokół kościoła.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 15:40 odbędzie się nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do tego szczególnego Patrona. Następnie nabożeństwo czerwcowe, procesja eucharystyczna i Msza święta.
  • Wczoraj w katedrze sosnowieckiej nasz lektor Jakub Sosnowski otrzymał z rąk biskupa Grzegorza Kaszaka wyróżnienie Ministranta Roku 2022. Dziękujemy Jakubowi za jago zaangażowanie w służbę przy ołtarzu oraz gratulujemy wyróżnienia. Dziś o godz. 10:30 do Liturgicznej Służby Ołtarza zostanie przyjętych czterech kandydatów z klasy III. Im też gratulujemy i życzymy dobrej posługi przy Ołtarzu Pańskim. Zapraszamy także nowych kandydatów do służby ministranckiej.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer tygodnika „Niedziela”, gdzie znajdziemy artykuł o sukcesie naszej młodzieży w Konkursie Prawa Kanonicznego oraz nasza „Gazetka Parafialna”, w której znajdziemy oprócz artykułu o wspomnianym sukcesie młodzieży, projekt drugiej części remontu dolnego kościoła.