Przejdź do treści

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 21 listopada 2021 roku

  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dzisiaj także odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Kościoła prześladowanego. Dziękujemy za składane ofiary.
  2. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 biskup Grzegorz Kaszak wprowadzi uroczyście relikwie bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego do naszej parafii. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości na to historyczne wydarzenie.
  3. Roraty to tradycyjne Msze święte ku czci Matki Bożej odprawiane w Adwencie od poniedziałku do soboty. Już teraz zapraszamy do udziału w roratach o godz. 6:00. Dzieci zapraszamy na specjalne dla nich roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17:00.
  4. W zakrystii możemy nabywać świece na stół wigilijny. Dostępne są świece Caritas: mała w cenie 7 zł i duża w cenie 18 zł. Można też nabyć świece podświetlane w cenie 30 zł – podobne do tych rozprowadzanych w tym roku z racji Świąt Wielkanocnych.
  5. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne kandydatów do bierzmowania. W poniedziałek dla grupy I, we wtorek dla grupy II i w środę dla grupy III. Początek spotkania dla każdej grupy o godz. 17:00.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Niedzieli oraz Gazetki Parafialnej, gdzie m.in. informacje o relikwiach bł. kardynała Stefana, które za tydzień będą wprowadzone do naszej parafii.