Przejdź do treści

Poniedziałek Wielkanocny – 18 kwietnia 2022 roku

  • Przeżywamy dziś Poniedziałek Wielkanocy i trwamy w Oktawie Zmartwychwstania Pańskiego. Tradycyjnie ofiarami składanymi na tacę wspieramy uczelnie katolickie w Polsce. W najbliższy piątek, ze względu na uroczysty charakter tych dni, nie obowiązuje post.
  • We wtorek po Mszy świętej o godz. 17:00 odbędzie się nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań, które zaniesiemy do Boga za przyczyną św. Józefa.
  • W czwartek o godz. 15:30 odbędzie się spotkanie dzieci, które w maju przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami. Zainteresowanych zapraszamy.
  • W najbliższy piątek o godz. 18:00 ksiądz biskup Grzegorz Kaszak udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów, świadków i rodzin bierzmowanych odbędzie się w czwartek o godz. 19:00. Polecajmy młodzież w naszych modlitwach.
  • Przyszła niedziela to Święto Bożego Miłosierdzia. O godz. 15:00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej szczególnej godzinie.
  • Tego dnia od godz. 9:00 do 13:00 na parkingu przy plebanii odbywać się będzie zbiórka krwi, która będzie przekazana potrzebującym na Ukrainie. Zachęcamy do włączenie się w to dzieło miłosierdzia.  
  • Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przebieg uroczystych obchodów Triduum Paschalnego oraz Wielkanocy:

młodzieży z technikum oraz ministrantom i lektorom za przygotowanie Grobu Pańskiego i dekoracji kościoła;

służbie liturgicznej za wzorcową służbę przy ołtarzu oraz piękne przygotowanie asysty w tych najważniejszych dla nas dniach;

Rodzinie Państwa Będkowskich i wszystkim ofiarodawcom za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Bożego;

Pani Wiesławie, Pani Marii oraz Pani Janinie za trud włożony w przygotowanie naszej świątyni;

– panom organistom, panom niosącym baldachim oraz paniom niosącym figurę i feretrony w czasie rezurekcji;

Przedsiębiorstwom, zakładom pracy oraz wszystkim sponsorom i ofiarodawcom, którzy pomogli nam w przygotowaniu pomocy dla ubogich i potrzebujących z naszej parafii.

  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer tygodnika „Niedziela” oraz naszej „Gazetki parafialnej”.