Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie – XXV Niedziela Zwykła

  1. Przeżywamy dziś w XXV Niedzielę Zwykłą i nasze parafialne dziękczynienie za beatyfikację bł. ks. Stefana kard. Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Ponadto po Mszy św. o godz. 16:00 odbędzie się nasze tradycyjne nabożeństwo ku czci św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do tego wielkiego Patrona Kościoła Powszechnego.
  • W tym tygodniu będziemy wspominać w liturgii:

– w poniedziałek (20.09.) – wspomnienie Świętych Męczenników Koreańskich – św. Andrzeja Kim Taegona i Towarzyszy;

– we wtorek (21.09.) – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty;

– w czwartek (23.09.) – wspomnienie św. Ojca Pio.

  • W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12:00 będzie modlił się wraz z nami ojciec karmelita Stanisław Fudala z Krakowa, asystent Wspólnoty Świeckiego Karmelu.
  • Informujemy, że wyjazd na naszą parafialną pielgrzymkę do Legnicy, Trzebnicy, Lubiąża i na Górę Świętej Anny będzie miał miejsce w najbliższą sobotę (25.09.) o godzinie 5:00.
  • Zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do udziału w parafialnym konkursie plastyczno-literacko-multimedialnym o życiu i nauczaniu ks. Stefana kard. Wyszyńskiego. Szczegółowe informacje znajdziemy w gablocie parafialnej, na stronie internetowej parafii, u księży oraz katechetów.
  • Dziękuję wszystkim za ofiary złożone i składane  na nową monstrancję i nowe organy, które zostały poświęcone tydzień temu podczas uroczystości odpustowych.
  • Polecamy prasę katolicką. Jest tygodnik Niedziela oraz nowy numer naszej Gazetki Parafialnej, gdzie bogata fotorelacja z odpustu i  poświęcenia organów oraz bieżące informacje.