Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIX Niedziela Zwykła

  1. Przeżywamy dziś XXIX Niedzielę Zwykłą. Po Mszy świętej o godz. 10:30 zostaną ogłoszone wyniki Parafialnego Konkursu o bł. kardynale Stefanie Wyszyńskim. Dziękujemy za udział w konkursie, a każdemu zwycięzcy gratulujemy.
  2. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej w naszym kościele: w dni powszednie po zakończeniu Mszy św. o godz. 17:00, a w niedziele o godz. 15:30. W poniedziałki naszej modlitwie przewodniczą dzieci z klas III i IV, we wtorki kandydaci do bierzmowania, w środy dzieci z klas V, VI i VII, w czwartki Świecki Karmel, w piątki Ubogaceni i Galilea, a w soboty Żywy Różaniec.
  3. We wtorek (19.10) zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Józefa. W tym miesiącu wyjątkowo odbędzie się ono przed Mszą świętą o godz. 17:00. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do św. Józefa.
  4. Za tydzień rozpocznie się w Kościele Tydzień Misyjny. W naszej parafii będziemy gościć dk. Ernesta Świderskiego ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów. Tego dnia będziemy wspierać misyjną działalność Księży Oblatów, którzy w tym roku świętują 100-lecia założenia.
  5. W tym tygodniu ponadto będziemy wspominać:

– jutro (18.10) święto św. Łukasza Ewangelisty;

– we wtorek (19.10) wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, po Mszy świętej porannej błogosławieństwo relikwiami bł. ks. Jerzego;

– w środę (20.10) wspomnienie św. Jana Kantego;

– w piątek (22.10) wspomnienie św. Jana Pawła II, po Mszy świętej porannej błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.

  • W najbliższy czwartek zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Ubogaconych. Początek o godz. 19:00. W tym miesiącu gościem będzie wokalista zespołu niemaGotu Ola Maciejewska.
  • Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe.
  • Zapraszamy wszystkich chętnych do zbiórki przyborów szkolnych, artykułów medycznych (plastry rozgrzewające i gaziki) oraz odzieży dziecięcej letniej na rzecz misji. Kosz na nasze dary znajduje się w Kaplicy Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Akcja potrwa do końca października. Dary będą przesłane do krajów afrykańskich, gdzie posługują siostry karmelitanki.
  • Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Lasek i Warszawy. Pielgrzymka rozpocznie się w sobotę 6 listopada o godz. 6:00. W programie nawiedzenie i modlitwa przy sarkofagu bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego, spacer po Warszawie, modlitwa przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Msza święta, obiad oraz wizyta w Laskach, gdzie żyła i pracowała bł. Matka Elżbieta Róża Czacka.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Niedzieli oraz Gazetki Parafialnej, gdzie znajdziemy opis męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki, podsumowanie naszego Konkursu oraz bieżące informacje.