Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła – Uroczystości Odpustowe

  1. Przeżywamy dziś w naszej parafii główne Uroczystości Odpustowe. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy swoją posługą przyczynili się do podkreślania świątecznego charakteru tego dnia:

– dziękuję ks. Grzegorzowi Gołuszcze za przewodniczenie sumie odpustowej, za wygłoszone Słowo Boże oraz za poświęcenie nowej monstrancji i nowych organów;

– na ręce Pana Marcina Wasilewskiego – Kruk dziękuję Scholii z Bazyliki Mariackiej w Krakowie za ubogacenie dzisiejszej liturgii pięknym śpiewem;

– dziękuję całej asyście parafialnej: dziewczynkom, które sypały kwiaty oraz chłopcom, którzy nieśli poduszki; dziękuję panom niosącym baldachim oraz wszystkim niosącym feretrony, figury oraz relikwie naszych świętych patronów;

– dziękuję Panu Organiście za dziś oraz codzienną posługę w naszej parafii;

– dziękuję ministrantom i lektorom za troskę o piękno liturgii i służbę przy Ołtarzu;

– dziękuję wszystkim, którzy zadbali o piękno otoczenia naszej świątyni oraz za przygotowanie kościoła – szczególne podziękowania dla pani Wiesławy, pani Janiny i pani Marii

– dziękuję księdzu proboszczowi seniorowi Tadeuszowi Majowi, który w tych dniach przebywa na wypoczynku, za jego duchową łączność z nami.

  • Dziś w Warszawie odbędzie się/ odbyła się beatyfikacja ks. Stefana kardynała Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. Osoby nowych błogosławionych to wieli dar dla Kościoła i dla Polski. Zapraszamy do udziału w parafialnym dziękczynieniu, które odbędzie się jutro w ramach nabożeństwa fatimskiego oraz w przyszłą niedzielę.
  • We wtorek będziemy przezywać Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze święte w tym dniu o godz. 7:30, 10:30 oraz 17:00.
  • W czwartek odbędzie się spotkanie Wspólnoty Ubogaconych. Początek o godz. 19:00 konferencją „Jak żyć w Bożej rzeczywistości”, którą wygłosi Basia Turek, następnie Msza św. oraz adoracja.
  • W przyszłą sobotę o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie naszej Scholki. Zachęcamy wszystkie dzieci do dołączenia do grupy śpiewających dzieci.
  • Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci z klas III, które przygotowują się do I Komunii Świętej. Natomiast po Mszy św. o godz. 16:00 odbędzie się nasze tradycyjne nabożeństwo ku czci św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do tego wielkiego Patrona Kościoła Powszechnego.
  • Zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do udziału w parafialnym konkursie plastyczno-literacko-multimedialnym o życiu i nauczaniu ks. Stefana kard. Wyszyńskiego. Szczegółowe informacje znajdziemy w gablocie parafialnej, u księży oraz katechetów oraz w najnowszym numerze gazetki parafialnej.
  • Polecamy prasę katolicką. Jest tygodnik Niedziela oraz nowy numer naszej Gazetki Parafialnej.