Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła

  • Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski dziś we wszystkich parafiach w Polsce odbywa się zbiórka pieniężna do puszek na pomoc migrantom i uchodźcom. Modlimy się w intencji pokoju na świecie, zwłaszcza za naród Afgański.
  • W najbliższą środę będziemy przeżywać święto Narodzenia NMP.
  • Za tydzień w niedzielę odbędą się centralne uroczystości odpustowe w naszej parafii. O godzinie 12:00 będzie celebrowana suma odpustowa, której będzie przewodniczył ks. Grzegorz Gołuszka. Na sumę serdecznie zapraszamy służbę liturgiczną, asystę, dziewczynki do sypania kwiatów, krakowianki i krakowiaków. Podczas procesji eucharystycznej, przedstawiciele naszych grup parafialnych będą nieść relikwiarze, które znajdują się w naszym kościele. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • We wtorek, 7 września odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania. Na Mszę św. o godzinie 17:00 zapraszamy wszystkie trzy grupy.
  • Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce autokarowej w sobotę, 25 września. Na trasie znajdzie się Legnica z Sanktuarium Cudu Eucharystycznego, Trzebnica z Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej, Lubiąż z klasztorem pocysterskim oraz Góra św. Anny. Zapisy u ks. Przemysława.
  • Zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do udziału w parafialnym konkursie plastyczno-literacko-multimedialnym o życiu i nauczaniu ks. Stefana kard. Wyszyńskiego. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdziemy w gablocie parafialnej, u księży oraz katechetów oraz w kolejnym numerze gazetki parafialnej. Prace konkursowe należy składać do 10 października. Zachęcamy do udziału.
  • Polecamy prasę katolicką. Jest tygodnik Niedziela, gazeta Tęcza dla dzieci oraz nowy numer naszej Gazetki Parafialnej.