Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie – XVIII Niedziela Zwykła

  • Rozpoczynamy dziś miesiąc sierpień – czas naszej szczególnej modlitwy i troski o trzeźwość Polaków. To także miesiąc wielu rocznic i świąt. Dzisiaj wspominamy 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech z naszej pamięci o bohaterach zrodzi się podziw, z podziwu zaś pragnienie naśladowania, a to zaowocuje dobrym i szlachetnym życiem każdego z nas.
  • W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii:

– w środę (04.08.) wspomnienie św. Jana Marii Vianneya;

I czwartek miesiąca; o godz. 16:30 adoracja i modlitwy o powołania, które poprowadzi Wspólnota Świeckiego Karmelu. Zapraszamy w tym dniu także na adorację Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Wspólnota Wojowników Maryi w godzinach od 23:00 do 24:00.

– w piątek święto Przemieniania Pańskiego, a zarazem I piątek miesiąca; po Mszy św. porannej nabożeństwo Wynagradzające NSPJ oraz nawiedzenie chorych parafian, a popołudniu od godz. 16:00 adoracja i możliwość spowiedzi;

I sobota miesiąca; o godz. 6:15 rozważanie i różaniec, a po Mszy świętej nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP oraz zamiana tajemnic różańcowych.

  • W przyszłą sobotę do naszej wspólnoty parafialnej zawita na nocleg Pielgrzymka Krakowska. Zachęcamy i prosimy o życzliwe podjęcie naszych gości pątników, by wesprzeć ich w trudzie pielgrzymowania. Zapraszamy w sobotę wieczorem na modlitwę wraz z pielgrzymami w naszym kościele. Przypominamy także, że za tydzień w niedzielę pierwsza Msza św. będzie sprawowana wraz z pielgrzymami o godz. 7:00.
  • W tych dniach (31.07.) przeżywamy 24. rocznicę śmierci ks. kan. Stanisława Ziętka, naszego pierwszego proboszcza i budowniczego parafii. Zachęcamy do nawiedzania grobu Zmarłego Kapłana oraz indywidulanej modlitwy. Dzisiaj Gazetka Parafialna jest w całości poświęcona jest ks. Stanisławowi Ziętkowi.
  • W piątek, 6 sierpnia o godz. 11:00 odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Zużyty sprzęt można składać na parkingu przy plebanii. Zachęcamy do udziału w zbiórce.
  • Za tydzień, w poniedziałek 9 sierpnia na szlak pielgrzymi wyjdzie Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do podjęcia trudu pielgrzymowania. Dla osób starszych lub pracujących jest możliwość Duchowego Pielgrzymowania – szczegółowe informacje są zamieszczone na folderach, które znajdują się na stoliku za ławkami.
  • Polecamy prasę katolicką. Jest nowy numer tygodnika Niedziela oraz nasza Gazetka Parafialna.
  • Dziś nasza parafia podejmuje Sztafetę Modlitw o powołania do naszego Seminarium Duchownego, dlatego pomódlmy się wspólnie:

O Jezu, Boski Pasterzu, który powołałeś Apostołów, aby ich uczynić łowcami dusz, pociągnij ku sobie gorące i szlachetne umysły młodych i uczyń ich swoimi naśladowcami i swoimi sługami. Spraw, by pragnęli tak jak Ty, powszechnego odkupienia, dla którego ustawicznie ponawiasz na ołtarzu swoją ofiarę.

Panie, który żyjesz, aby się wstawiać za nami, otwórz przed nimi takie horyzonty, by dostrzegli cały świat, w którym wznosi się niema prośba tak wielu braci o światło prawdy i ciepło miłości. Spraw, by odpowiadając na Twoje wołanie, przedłużali tu, na ziemi, Twoją misję, budowali Twoje Ciało Mistyczne – Kościół i byli solą ziemi i światłością świata.

Rozszerz, Panie, Twoje miłościwe wołanie również na wiele serc kobiecych, czystych i wielkodusznych, i wlej w nie pragnienie doskonałości ewangelicznej, oddania się służbie Kościoła oraz braci potrzebujących pomocy i miłości. Amen.