Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie – XVIII Niedziela Zwykła

  1. Przeżywamy dziś XXI Dzień Papieski, który jest naszym dziękczynieniem za dar pontyfikatu św. Jana Pawła II. Naszymi ofiarami składanymi do puszek wspieramy Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga zdolnej lecz ubogiej młodzieży w naszym kraju.
  2. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej w naszym kościele: w dni powszednie po zakończeniu Mszy św. o godz. 17:00, a w niedziele o godz. 15:30. W poniedziałki naszej modlitwie przewodniczą dzieci z klas III i IV, we wtorki kandydaci do bierzmowania, w środy dzieci z klas V, VI i VII, w czwartki Świecki Karmel, w piątki Ubogaceni i Galilea, a w soboty Żywy Różaniec.
  3. W środę (13.10.) zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Początek o godz. 17:00 w dolnym kościele, procesja, Msza święta, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, różaniec i Apel Jasnogórski.
  4. W tym tygodniu ponadto będziemy wspominać:

– w środę (13.10.) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego,

– w piątek (15.10.) wspomnienie św. Teresy od Jezusa,

– w sobotę (16.10.) wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; to także 43. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża.

5. W miniony czwartek do naszej parafii zostały przekazane relikwie pierwszego stopnia bł. Stefana kard. Wyszyńskiego. Uroczyste wprowadzenie relikwii nastąpi w I Niedzielę Adwentu (28.11.) podczas Mszy świętej o godz. 12:00. Uroczystości będzie przewodniczył biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak. Najbliższe dni będą dla nas czasem przygotowań duchowych, aby jak najlepiej przyjąć dar obecności bł. Stefana kard. Wyszyńskiego w znaku jego relikwii.

6. Przed nami uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Pamiętajmy o modlitwie za naszych zmarłych.

7. Zapraszamy wszystkich chętnych do zbiórki przyborów szkolnych, artykułów medycznych (plastry rozgrzewające i gaziki) oraz odzieży dziecięcej letniej na rzecz misji. Kosz na nasze dary znajduje się w Kaplicy Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Akcja potrwa do końca października. Dary będą przesłane do krajów afrykańskich, gdzie posługują siostry karmelitanki.

8. Dziś upływa termin dostarczenia prac na Konkurs o bł. Stefanie Wyszyńskim. Ogłoszenie wyników odbędzie się za tydzień po Mszy  św. o godz. 10:30.

9. Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Lasek i Warszawy. Celem pielgrzymowania jest oddanie czci polskim błogosławionym: Matce Elżbiecie Róży Czackiej, kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu oraz ks. Jerzemu Popiełuszce. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 6 listopada. Ilość miejsc jest ograniczona, stąd prosimy o sprawne wpisywanie się na listę oraz wpłaty zadatku w wysokości 50 zł. Zapisy już od dziś u ks. Przemysława.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Niedzieli oraz Gazetki Parafialnej, gdzie znajdziemy reportaże z pielgrzymki klas ósmych do Kalwarii Zebrzydowskiej oraz poświęcenia różańców, informacje o Dniu Papieskim, intencje oraz podsumowanie miesiąca września w naszej parafii.