Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie – XVI Niedziela Zwykła

  1. Przeżywamy dziś XVI Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym. Rozpoczynamy Tydzień św. Krzysztofa – modlimy się w intencji wszystkich użytkowników naszych dróg. Błogosławieństwo pojazdów będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej. Naszymi ofiarami składanymi przy okazji poświęcenia pojazdów będziemy wspierać misyjną Akcję św. Krzysztofa 1 grosz za 1 kilometr.  
  2. Przyszła niedziela będzie także dniem naszej solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Ofiary składane na tacę będą przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas.
  3. Przyszła niedziela to z woli papieża Franciszka Dzień Dziadków i Osób Starszych. Naszymi modlitwami otoczmy naszych drogich seniorów przez wstawiennictwo śś. Joachima i Anny – dziadków Pana Jezusa.
  4. W poniedziałek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Józefa. O godz. 17:00 Msza św. z rozważaniem ostatniej prawdy wiary, a następnie modlitwy przy ołtarzu św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań.
  5. W tym tygodniu ponad to będziemy wspominać w liturgii Kościoła: w czwartek święto św. Marii Magdaleny, w piątek święto św. Brygidy – zakonnicy i patronki Europy oraz w sobotę św. Kingę.
  6. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed Pieszą Pielgrzymką Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę, które odbędzie się w niedzielę 1 sierpnia o godz. 17:00 w naszym kościele.
  7. Informujemy, że w 6 sierpnia o godz. 11:00 odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie można składać na parkingu przy plebanii. Środki ze zbiórki będą wsparciem dla placówek misyjnych.
  8. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom za ostatnio złożone ofiary na nasz kościół.
  9. Polecamy prasę katolicką. Jest nowy numer tygodnika Niedziela oraz nasza Gazetka Parafialna.