Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie – XV Niedziela Zwykła

  1. Przeżywamy dziś XV Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym. Gościmy wśród nas Siostrę Karmelitankę Krescencję Konderak, której dziękujemy za świadectwo jej pracy na misjach w Burundi i Kamerunie. Naszymi ofiarami wspieramy misyjną działalność sióstr karmelitanek.
  2. W najbliższy wtorek będziemy przezywać DZIEŃ FATIMSKI. Początek o godz. 17:00 w dolnym kościele, następnie procesja wokół kościoła, Msza święta z rozważaniem życia i nauczania Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, adoracja i różaniec. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  3. W tym tygodniu ponad to będziemy wspominać:

– w poniedziałek świętego Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;

– we wtorek świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników;

– w czwartek świętego Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.W piątek przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. W tym dniu o godz. 17:00 będziemy gościć ojca karmelitę Benedykta Belgrau, który będzie wraz z nami się modlić. Po Mszy świętej będzie możliwość przyjęcia szkaplerza.

4. Możemy w dalszym ciągu zapisywać się na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 9 do 13 sierpnia. Zachęcamy do udziału w pielgrzymowaniu.

5. Informujemy, że w 6 sierpnia o godz. 11:00 odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie można składać na parkingu przy plebanii tego dnia. Środki ze zbiórki będą wsparciem dla placówek misyjnych.

6. Polecamy prasę katolicką. Jest nowy numer tygodnika Niedziela oraz nasza Gazetka Parafialna.