Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie – XIX Niedziela Zwykła

  1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za życzliwe przyjęcie naszych gości z Pieszej Pielgrzymi Krakowskiej na Jasną Górę w dniu wczorajszym i dzisiejszego poranka. Pielgrzymom życzymy wielu darów Bożych i opieki Matki Najświętszej.
  • W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii:

– w poniedziałek (09.08.) święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein);

– we wtorek (10.08.) święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;

– w środę (11.08.) wspomnienie św. Klary, dziewicy;

– w sobotę (14.08.) wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, męczennika.

  • W najbliższy piątek (13.08.) będziemy przeżywać DZIEŃ FATIMSKI. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwo – początek o godz. 17:00, procesja wokół kościoła, Msza święta z rozważaniem życia i nauczania Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego, adoracja, różaniec i Apel Jasnogórski.
  • Jutro na szlak pielgrzymi wyjdzie Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do podjęcia trudu pielgrzymowania ewentualnie do skorzystania z możliwości Duchowego Pielgrzymowania. Każdy Duchowy Pielgrzym może jeszcze dziś składać swoje modlitewne intencje u ks. Przemysława. Intencje te pielgrzymi będą polecać m.in. w codziennym różańcu na drodze do Częstochowy. Szczegółowe informacje są zamieszczone na folderach, które znajdują się na stoliku za ławkami.
  • Polecamy prasę katolicką. Jest nowy numer tygodnika Niedziela, czasopismo WPIS z ciekawymi artykułami o kardynale Stefanie Wyszyńskim i świętym Maksymilianie. Jest także nowy numer naszej Gazetki Parafialnej.