Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie – Wniebowzięcie NMP

  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowzięcia NMP oraz Święto Wojska Polskiego na pamiątkę Cudu nad Wisłą z 1920 roku. Po każdej Mszy świętej odbywa się błogosławieństwo ziół i kwiatów.
  • W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii:

– we wtorek (17.08.) wspomnienie św. Jacka Odrowiąża, prezbitera;

– w piątek (19.08.) wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;

– w sobotę (21.08.) wspomnienie św. Piusa X, papieża.

  • W najbliższy czwartek (19.08.) zapraszamy na nasze tradycyjne nabożeństwo ku czci św. Józefa. Podczas Mszy św. o godz. 17:00 rozpoczniemy rozważania dotyczące 5. Warunków dobrej spowiedzi. Na zakończenie zaniesiemy nasze modlitwy przy ołtarzu św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań.
  • W miniony piątek zakończyła się 30. Piesza Pielgrzymka Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę. Dziękujemy naszym parafianom za udział w pielgrzymce oraz za duchowe pielgrzymowanie. Przewodnikiem grupy z naszego dekanatu był ks. Przemysław. Dziś serdecznie dziękujemy wszystkim przyjaciołom naszej grupy: Panu Burmistrzowi MiG Wolbrom, Piekarni „U Jacka” oraz Państwu Haberka, Państwu Purzyckim z Kalisia, Państwu Kiwior z Gołaczew, Rodzinie Państwa Fabian wraz z całym Zakładem Pracy i wszystkim zaangażowanym w przebieg pielgrzymki.
  • Polecamy prasę katolicką. Jest nowy numer tygodnika Niedziela oraz nowy numer naszej Gazetki Parafialnej.