Ogłoszenia duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła

  1. Polscy biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym KEP zdecydowali, że w dniu 20 czerwca dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach. Biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak dekretem z dnia 17 czerwca odwołał dyspensę i przypominał, że „wierni są ponownie zobowiązani do uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej i w święta nakazane”.
  2. W najbliższy wtorek dzieci pierwszokomunijne udadzą się na pielgrzymkę dziękczynną do Gidel i Leśniowa.
  3. W środę po Mszy św. o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy rodziców wraz dziećmi na podsumowanie pierwszego roku przygotowań do bierzmowania.
  4. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu w naszym dekanacie o godz. 11:00 suma odpustowa w Jangrocie i o godz. 17:00 w Porębie Górnej. Zachęcamy do skorzystania z łask związanych z odpustem.
  5. W piątek odbędzie się zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy w tym dniu dzieci oraz młodzież na Mszę św. dziękczynną o godz. 8:00. Spowiedź dzieci i młodzieży przed wakacjami odbędzie się w czwartek od godz. 15:30. Polecajmy w naszych modlitwach dzieci, młodzież oraz nauczycieli i wychowawców.
  6. Od dzisiaj można zapisywać się na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 9 do 13 sierpnia.
  7. Polecamy prasę katolicką. Jest nowy numer tygodnika Niedziela oraz gazeta Miłujcie się!, a także nasza Gazetka Parafialna.