Przejdź do treści

Niedziela Świętej Rodziny – 26 grudnia 2021 roku

  1. Trwamy w oktawie uroczystości Narodzenia Pańskiego. Dziś przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny – modlimy się o świętość naszych rodzin. Naszymi ofiarami wspieramy uczelnie katolickie w Polsce.
  • W tym tygodniu ponadto będziemy przeżywać:

– jutro święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty;

– we wtorek święto świętych Młodzianków, męczenników;

– w piątek wspomnienie św. Sylwestra, papieża – ostatni dzień roku kalendarzowego; o godz. 17:00 Msza św. i nabożeństwo na zakończenie roku;

– w sobotę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Nowy Rok – Msze święte w tym dniu jak w każdą niedzielę (7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 16:00). Tego dnia przypada także I sobota miesiąca – po Mszy św. o 7:30 będzie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

  • Nie jest możliwe odwiedzenie w tym roku naszych parafian w tradycyjnej formie wizyty duszpasterskiej. Dlatego jutro rozpoczniemy w naszej parafii kolędowe spotkania dla poszczególnych części naszej parafii. Nasza wspólna modlitwa będzie odbywać się podczas Mszy św. o godz. 17:00 w kościele. Program na nadchodzący tydzień jest następujący:

– w poniedziałek – Brzozówka i ul. Brzozowska;

– we wtorek – ul. Grabie;

– w środę – ul. Fabryczna i ul. Młyńska;

– w czwartek – ul. Słoneczna i ul. 1-go Maja.

Podczas Mszy św. ofiarami składanymi na tacę będzie można wesprzeć remont dolnego kościoła. Za okazane wsparcie serdecznie dziękujemy.

  • Indywidualne odwiedziny w domach i mieszkaniach może odbywać się na wyraźne zaproszenie Gospodarzy. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do naszych duszpasterzy.
  • Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszej świątyni do uroczystości Bożego Narodzenia:

dziękujemy za ofiarowane świerki: Rodzinie Państwa Rogóż z Placu Wolności oraz Rodzinie Państwa Papaj z Brzozówki;

dziękujemy za pomoc przy ścięciu świerków, ich transport i ustawienie w kościele oraz za dar nowych stojaków pod świerki Rodzinie z ul. Brzozowskiej;

– dziękujemy ministrantom, lektorom oraz młodzieży za wykonanie szopki oraz całej dekoracji naszej świątyni;

dziękujemy za posprzątanie i przygotowanie kościoła pani Wiesławie, Marii i Janinie.

  • Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie najbardziej potrzebujących parafian. Dziękujemy za Wasze otwarte serce. Dziękujemy wszystkim indywidualnym ofiarodawcom oraz sponsorom: Państwu Marszałkom, Państwu Będkowskim, firmie ES SYSTEM, firmie FTT, Elektrociepłowni, oraz firmie FAGUMIT.
  • U ministrantów jest do nabycia nasz kalendarz parafialny na rok 2022, kreda i kadzidło na 6 stycznia.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer tygodnika Niedziela, czasopisma WPIS oraz naszej Gazetki Parafialnej.