Przejdź do treści

Niedziela Palmowa – 2 kwietnia 2023 roku

  • Rozpoczynamy dziś obchód Wielkiego Tygodnia i wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświecenie palm na każdej Mszy św. Zapraszamy dziś: na procesję wokół kościoła o godzinie 10:30 i rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci na najwyższą palmę wielkanocną; na Gorzkie Żale o godz. 15:30; na drogę krzyżową ulicami naszej parafii, która rozpocznie się bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16:00.
  • W poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 9:00 obędą się spotkania rekolekcyjne dla dzieci ze szkoły podstawowej.
  • W Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii oraz kapłaństwa. Zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej o godzinie 19:00. Po zakończeniu Mszy świętej przeniesiemy Pana Jezusa do Ciemnicy w dolnym kościele, gdzie odbędzie się adoracja do godziny 24:00.
  • W Wielki Piątek od godziny 9:00 odbędzie się czuwanie w Ciemnicy prowadzone przez Żywy Różaniec i Świecki Karmel – prosimy o ustalenie godzin adoracji przez poszczególnych odpowiedzialnych za róże. O godz. 15:00 odbędzie się Koronka do Bożego miłosierdzia. O godz. 17:00 zapraszamy na drogę krzyżową, a o godz. 18:00 rozpoczniemy Liturgię Męki Pańskiej z adoracją krzyża. W czasie adoracji składane ofiary są przeznaczone na Ziemię Świętą. Na zakończenie przeniesiemy Pana Jezusa do Grobu Pańskiego. Tam adoracja do północy.
  • W Wielką Sobotę od godziny 9:00 odbędzie się adoracja w Grobie Pańskim oraz błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny do godzony 13:00 – CO PÓŁ GODZINY. Ponadto błogosławieństwo pokarmów odbędzie się na Rajach o godzinie 9:00 na Rajach i 9:30 na Brzozówce. O godzinie 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego miłosierdzia, po odmówieniu której odbędzie się ostatnie błogosławieństwo pokarmów w tym dniu. O godzinie 20:00 zapraszamy na Wigilię Paschalną z poświęceniem ognia i wody. Na liturgię przynosimy świece.
  • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – o godzinie 6:00 Rezurekcja z procesją wokół kościoła. kolejne Msze święte o godzinie 9:00, 10:30, 12:00 i 16:00.
  • W Drogi Dzień Świąt Msze święte jak w każdą niedzielę. Ofiarami składanymi na tacę będziemy wspierać uczelnie katolickie w Polsce.
  • W zakrystii są do nabycia świece ręcznie malowane, podświetlane w cenie 30 zł. Dochód przeznaczony na „Caritas”.
  • W Niedzielę Miłosierdzia Bożego Mszy świętej o godzinie 12:00 będzie przewodniczył ks. arcybiskup Mieczysław Mokrzycki z Lwowa. Już dziś zapraszamy na to spotkanie i wspólną modlitwę.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer czasopisma „Niedziela” oraz naszej „Gazetki Parafialnej”.