Przejdź do treści

IV Niedziela Wielkanocna – 30 kwietnia 2023 roku

  1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania.
  2. Jutro rozpoczniemy miesiąc maj – czas szczególnej modlitwy do Matki Bożej. Zachęcamy do tradycyjnego śpiewu litanii loretańskiej przy udekorowanych krzyżach i kapliczkach. Majówka w kościele codziennie po zakończeniu Mszy świętej o godzinie 17:00, w niedziele o godzinie 15:30.
  3. W tym tygodniu będziemy wspominać:

         – jutro (01.05) św. Józefa Rzemieślnika,

         – we wtorek (02.05) św. Atanazego – bpa i dra Kościoła,

– w środę (03.05) uroczystość NMP Królowej Polski – Msze święte jak w każdą niedzielę,

– w czwartek (04.05) św. Floriana – męczennika,

         – w sobotę (06.06) święto św. Filipa i Jakuba Apostołów.

  • W uroczystość NMP Królowej Polski dzieci z klas IV będą przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dzieci we wtorek od godziny 18:00.
  • Przed nami I czwartek miesiąca – popołudniu po nabożeństwie majowym rozpoczniemy adorację w intencji powołań do północy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • W I piątek miesiąca rano po Mszy świętej zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Od godziny 7:30 odbędzie się nawiedzenie chorych. Popołudniu od godziny 16:00 możliwość spowiedzi.
  • W I sobotę miesiąca o godzinie 6:15 rozważanie, różaniec i Msza święta oraz nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  • Informujemy, że od 12 do 14 maja odbędzie się druga tura nauk przedmałżeńskich. Zapisy na stronie duszpasterstwa rodzin naszej diecezji. Ponadto w naszej parafii od 26 do 28 maja odbędzie się Kurs Nowe Życie, szczegóły znajdziemy na stronie internetowej parafii.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer czasopisma „Niedziela” oraz naszej „Gazetki Parafialnej”.