Przejdź do treści

III Niedziela Adwentu – 11 grudnia 2022 roku

  1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Adwentu oraz parafialny dzień skupienia. Jutro dzień spowiedzi świętej rano od godz. 8:30 oraz popołudniu od godz. 16:00. Chorych odwiedzimy w środę 21 grudnia – prosimy o zgłoszenia. Msze święte w dniu jutrzejszym o godzinie 9:00, 11:00, 16:30 (roraty dla dzieci), 18:00 oraz o 20:00.
  2. Zapraszamy do udziału w tradycyjnych RORATACH od poniedziałku do soboty o godz. 6:00, natomiast dzieci zapraszamy na roraty o godz. 17:00 od poniedziałku do piątku.
  3. W kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest wystawiony kosz na produkty spożywcze długoterminowe, które przekażemy za pośrednictwem Zespołu Charytatywnego potrzebującym parafianom. Dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie.
  4. W zakrystii możemy nabywać małe świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 7 złotych. Są też dostępne świece ręcznie malowane w cenie 20 złotych oraz podświetlane w cenie 30 złotych.
  5. We wtorek (13.12) będziemy przezywać wspomnienie św. Łucji, w środę (14.12) wspomnienie św. Jana od Krzyża.
  6. W piątek rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Będziemy ją odmawiać podczas rorat o godzinie 6:00 i w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godzinie 7:30.
  7. Przy wyjściu z kościoła możemy nabywać kartki świąteczne i ozdoby, wspierając udział naszej młodzieży w Światowych Dniach Młodzieży        w Lizbonie.
  8. Pan organista zakończył roznoszenie opłatków. Jeśli ktoś nie ma jeszcze opłatków, to można je otrzymać u Pana Organisty.
  9. U ministrantów możemy nabywać kalendarz parafialny na przyszły rok oraz kreda i kadzidło na uroczystość Trzech Króli.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer tygodnika „Niedziela”, czasopisma „WPiS” oraz naszej „Gazetki Parafialnej”, gdzie znajdziemy m.in. uaktualniony grafik wizyty duszpasterskiej, którą rozpoczniemy po Świętach Bożego Narodzenia.