Przejdź do treści

II Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2023 roku

  • Dziś przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy o godzinie 15:30 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • W piątki Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej. O godzinie 15:45 – zapraszamy dzieci, o godzinie 16:30 – starszych, o godzinie 19:00 – młodzież i pracujących do późnych godzin. Prosimy, aby w tym tygodniu rozważania na nabożeństwo o godzinie 16:30 przygotowała Wspólnota Żywego Różańca.
  • We wtorek będziemy przeżywać wspomnienie św. Perpetuy, męczennicy; po każdej Mszy świętej będzie możliwość ucałowania relikwii naszej świętej patronki; o godz. 17:00 zapraszamy wszystkie kobiety, zwłaszcza oczekujące narodzin potomstwa oraz przeżywające różne trudności na specjalne błogosławieństwo.
  • W czwartek odbędzie się spotkanie Wspólnoty Wojowników Maryi. Początek Mszą świętą o godz. 17:00, następnie różaniec, adoracja, konferencja kapłana i spotkanie formacyjne na salkach.
  • Kontynuujemy wielkopostną inicjatywę „Razem szturmujemy niebo”. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w to dzieło wszystkich kapłanów. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje poszcząc i modląc się litanią do św. Józefa w intencji nowych powołań do diecezjalnego seminarium. Za ławkami znajduje się lista, na którą wpisujemy swojego imię i nazwisko oraz wybraną datę.
  • W kaplicy Matki Bożej znajduje się kosza, do którego można składać dary dla najbardziej potrzebujących spośród naszych parafian. Zespół Charytatywny z otrzymanych produktów, przygotuje na święta paczki dla potrzebujących. Prosimy o wsparcie tego dzieła.
  • Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu. Wtorek 28 marca będzie dniem spowiedzi, a o godz. 17:00 odbędzie się Msza święta z sakramentem namaszczenia chorych. Informujemy, że odwiedziny chorych przed Wielkanocą odbędą się w sobotę 1 kwietnia od godziny 7:30. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  • W przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć młodzież przygotowującą się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, nabywając przy wyjściu z kościoła własnoręcznie wykonane krzyże – na wzór tego, który św. Jan Paweł II powierzył młodym całego świata.
  • W zakrystii są do nabycia świece ręcznie malowane, podświetlane w cenie 30 zł. Dochód przeznaczony na „Caritas”.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer czasopisma „Niedziela” oraz naszej „Gazetki Parafialnej”.