Przejdź do treści

II Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2022 roku

  1. Dzisiaj przypada II Niedziela Wielkiego Postu. O godzinie 15:30 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do adoracji krzyża. Ofiary na kwiaty do Grobu Bożego można składać do puszki przy głównych drzwiach kościoła.
  • W ubiegłym tygodniu dotarła do nas bardzo smutna informacja o akcie profanacji kapliczki na Brzozówce. Pragniemy wznieść naszą modlitwę ekspiacyjną za ten akt wandalizmu, prosząc Dobrego Boga   o miłosierdzie dla sprawców. Dziś o godzinie 12:00 będzie sprawowana Msza święta przebłagalna, natomiast nabożeństwo ekspiacyjne odbędzie się o godz. 17:00 na Brzozówce. Wszystkich prosimy o modlitwę przebłagalną do Pana Boga za ten haniebny czyn.
  • Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wspierającym uchodźców wojennych z Ukrainy. W tamtym tygodniu nasze dary zostały przekazane dzieciom, które znalazły schronienie u Sióstr Miłosierdzia w Piwnicznej. Na stoliku za ławkami znajdziemy numer konta, na które można przesłać środki finansowe, które pozwolą siostrom na pokrycie bieżących wydatków związanych z pobytem dzieci (oświetlenie, ogrzewanie).

88 1600 1462 1834 3502 9000 0005 – z dopiskiem UCHODŹCY PIWNICZNA ZDRÓJ

  • Siostry przygotowały imienne zapotrzebowanie dzieci. Można zatem przygotować paczkę dla konkretnego dziecka. Karteczki, na których znajdziemy informacje, co jest najpilniejszą potrzebą dziecka, można pobrać w zakrystii. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła. Jednocześnie dziękujemy za przekazywane w ogromnej ilości dary!
  • Droga krzyżowa o godz. 15:45 dla dzieci, o godz. 16:30 dla starszych (w tym tygodniu rozważania poprowadzi Żywy Różaniec) oraz o godz. 19:00 dla młodzieży i pracujących do późna.
  • W sobotę (19.03) będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Po Mszy św. o godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Józefa. Zachęcamy do składnia próśb oraz podziękowań, które będziemy zanosić w czasie naszej modlitwy przy ołtarzu tego szczególnego Patrona Kościoła Świętego.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer tygodnika „Niedziela”, jest gazetka „Tęcza” dla dzieci oraz nasza „Gazetka parafialna”. U ministrantów są do nabycia kartki świąteczne.