Przejdź do treści

II Niedziela Adwentu – 5 grudnia 2021 roku

  1. Trwamy w czasie adwentowego oczekiwania. Dziś przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Zapraszamy do udziału w roratach od poniedziałku do soboty o godz. 6:00. Dzieci wraz z lampionami zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. W zakrystii można nabyć lampiony dla dzieci.
  • Rekolekcje będziemy przeżywać od III Niedzieli Adwentu w dniach od 12 do 14 grudnia. Wtorek będzie dniem spowiedzi. Chorych i starszych parafian odwiedzimy w najbliższą sobotę 11 grudnia w godzinach przedpołudniowych – prosimy o zgłoszenia.
  • W środę (8.12) będziemy przeżywać uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu Msze święte o godz. 7:30, 12:00 i 17:00. Po Mszy świętej o godz. 12:00 odmówimy Akt osobistego oddania się Niepokalanemu Sercu NMP, następnie adoracja w ciszy i odnowienie Aktu Wspólnoty Wojowników Maryi w pierwszą rocznicę powołania. Podczas Mszy św. o godz. 17:00 dzieci z klas III otrzymają poświęcone medaliki i książeczki.
  • W czwartek zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Wojowników Maryi. Początek o godz. 17:00 Mszą świętą, potem różaniec oraz adoracja.
  • Zachęcamy do udziału w akcjach na rzecz najbardziej potrzebujących:

– w zakrystii możemy nabywać świece na stół wigilijny. Dostępne są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas: mała w cenie 7 zł i duża w cenie 18 zł. Można też nabyć świece podświetlane w cenie 30 zł.

– zachęcamy do wsparcia naszych potrzebujących parafian. W kaplicy Matki Bożej znajduje się kosz na produkty spożywcze długoterminowe, z których parafialny Caritas przygotuje paczki dla ubogich na święta.

– zapraszamy do udziału w zbiórce Paczuszka dla maluszka – kosmetyki i chemię gospodarczą dla niemowląt można składać w zakrystii lub kancelarii.

  • U ministrantów jest do nabycia nasz kalendarz parafialny na rok 2022 oraz kartki świąteczne. Jest także nowy numer naszej Gazetki Parafialnej z bogato ilustrowaną relacją z wprowadzenia relikwii bł. Stefana kard. Wyszyńskiego.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Niedzieli od dziś w nowej cenie 8 zł oraz czasopisma WPIS.
  • Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w uroczystości wprowadzenia relikwii bł. Stefana kardynała Wyszyńskiego oraz za wspólną modlitwę. Wielkie DZIĘKUJEMY kierujemy także do wszystkich ofiarodawców: za ofiary złożone na relikwiarz oraz za ofiarowany ornat z Niepokalanym Sercem NMP. Słowa podziękowania odnosimy także do wszystkich zaangażowanych w przygotowania i przebieg całej uroczystości. Niech błogosławiony Stefan kardynał Wyszyński wyprasza nam u Pana Boga wszystkie potrzebne nam łaski oraz prowadzi nas bezpiecznie do nieba sprawdzonymi drogami!