Przejdź do treści

I Niedziela Wielkiego Postu – 26 lutego 2023 roku

  • Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Odpowiadając na apel „Caritas” Polska, przy wyjściu z kościoła możemy ofiarami składanymi do puszki wesprzeć udręczoną wojną Ukrainę. O godzinie 15:30 zapraszamy na Gorzkie Żale.
  • W piątki Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej. O godzinie 15:45 – zapraszamy dzieci, o godzinie 16:30 – starszych, o godzinie 19:00 – młodzież i pracujących do późnych godzin. Prosimy, aby w tym tygodniu rozważania na nabożeństwo o godzinie 16:30 przygotowała Wspólnota „Ubogaceni”.
  • W tym tygodniu będziemy przeżywać:

I czwartek miesiąca – po Mszy świętej o godzinie 17:00 rozpoczniemy adorację i modlitwy w intencji powołań. Adorację podejmie Wspólnota Świeckiego Karmelu, od godz. 20:00 Galilea, od godz. 21:00 Ubogaceni, a od 22:00 Wojownicy Maryi. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy;

I piątek miesiąca – rano po Mszy świętej o godz. 7:00 nabożeństwo wynagradzające NSPJ oraz nawiedzenie chorych. Popołudniu od godz. 15:45 możliwość spowiedzi;

I sobota miesiąca – o godz. 6:15 rozważanie i różaniec, Msza święta       o godz. 7:00 oraz nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Tego dnia przypada także święto świętego Kazimierza, królewicza.

  • W kaplicy Matki Bożej znajduje się kosza, do którego można składać dary dla najbardziej potrzebujących spośród naszych parafian. Zespół Charytatywny z otrzymanych produktów, przygotuje na święta paczki dla potrzebujących. Prosimy o wsparcie tego dzieła.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer czasopisma „Niedziela” oraz naszej „Gazetki Parafialnej”.