Przejdź do treści

I Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021 roku

  1. Rozpoczynamy dziś nowy rok liturgiczny oraz okres Adwentu. Dzisiaj o godz. 12:00 biskup Grzegorz Kaszak wprowadzi uroczyście relikwie bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego do naszej parafii. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości oraz ofiarodawcom za złożone dary.
  2. Zapraszamy do udziału w roratach od poniedziałku do soboty o godz. 6:00. Dzieci zapraszamy na specjalne dla nich roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. W zakrystii można nabyć lampiony dla dzieci.
  3. Informujemy, że rekolekcje rozpoczniemy w III niedzielę Adwentu (12 grudnia), wtorek (14 grudnia) będzie dniem spowiedzi.
  4. W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii:

– we wtorek święto św. Andrzeja Apostoła;

I czwartek miesiąca – po Mszy św. o godz. 17:00 rozpoczniemy naszą tradycyjną adorację do północy w intencji powołań. Po Mszy św. adorację podejmie Wspólnota Świeckiego Karmelu, od godz. 20:00 Wspólnota Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea, od 21:00 Wspólnota Ubogaceni, a od 22:00 Wojownicy Maryi. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy;

I piątek miesiąca – po Mszy św. porannej nabożeństwo wynagradzające NSPJ, popołudniu od godz. 16:00 adoracja i możliwość spowiedzi; do naszych chorych    i starszych parafian udamy się z posługą sakramentalną w sobotę 11 grudnia – prosimy o zgłoszenia;

I sobota miesiąca – o godz. 5:15 rozważanie i różaniec, Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

  • W zakrystii możemy nabywać świece na stół wigilijny. Dostępne są świece Caritas: mała w cenie 7 zł i duża w cenie 18 zł. Można też nabyć świece podświetlane w cenie 30 zł.
  • U ministrantów jest do nabycia nasz kalendarz parafialny na rok 2022 oraz kartki świąteczne (pakiet z opłatkiem).
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Niedzieli oraz naszej Gazetki Parafialnej, gdzie znajdziemy szereg bieżących informacji.