Przejdź do treści

I Niedziela Adwentu – 27 listopada 2022 roku

  • Rozpoczynamy dziś nowy rok liturgiczny oraz okres Adwentu. Przez cały czas Adwentu w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie wystawiony kosz na produkty spożywcze długoterminowe, które przekażemy za pośrednictwem naszego Parafialnego Zespołu Charytatywnego potrzebującym parafianom. Dziękujemy za wsparcie.
  • Zapraszamy do udziału w tradycyjnych RORATACH ku czci Matki Bożej. W naszym kościele od poniedziałku do soboty Msze święte roratnie będą odprawiane o godzinie 6:00, natomiast dzieci i młodzież zapraszamy na roraty o godzinie 17:00 od poniedziałku do piątku.
  • Ze względu na niedawne rekolekcje parafialne, które przeżywaliśmy przed peregrynacją Krzyża Papieskiego, w tym roku odbędzie się dzień skupienia w III Niedzielę Adwentu, a poniedziałek 12 grudnia będzie dniem spowiedzi.
  • W zakrystii możemy nabywać świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duże w cenie 18 złotych, a małe w cenie 7 złotych.
  • W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

– w środę (30.11) święto św. Andrzeja Apostoła,

– w sobotę (03.12) wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

  • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia. Zapraszamy w czwartek na adorację i modlitwę w intencji powołań do północy, którą rozpoczniemy po zakończeniu Mszy świętej popołudniowej. W piątek po Mszy świętej o godzinie 6:00 odbędzie się nabożeństwo do Serca Bożego – odwiedziny chorych odbędą się w środę 21 grudnia z racji świat Bożego Narodzenia – prosimy o zgłodzenia. W sobotę o godzinie 5:15 rozważanie i różaniec, po Mszy świętej nabożeństwo maryjne i wymiana tajemnic różańca.
  • Nasza młodzież, która przygotowuje się do udziału w Światowym Dniu Młodzieży w Lizbonie od dziś rozprowadza własnoręcznie wykonane kartki i ozdoby świąteczne. Dostępne są także ikony MB Salus Populi Romani, o których dziś słyszeliśmy w kazaniu – wykonali je nasi lektorzy. Bardzo serdecznie prosimy o wsparcie tego dzieła – dochód będzie przekazany w całości na pokrycie kosztów związanych z udziałem młodzieży w ŚDM w Lizbonie. Bardzo serdecznie dziękujemy za każdy dar serca.
  • Nasi ministranci, wzorem kilku ostatnich lat, przygotowali kalendarz parafialny na przyszły rok. Można go nabywać, wspierając dobrowolną ofiarą ich działalność.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer tygodnika „Niedziela” oraz naszej „Gazetki Parafialnej”.